Vilniaus gedimino technikos universiteto
tautinių šokių ansamblis
Vilniaus Tech Tautinių šokių ansamblis "Vingis"
Gaudeamus

Ansamblis „Vingis“ dalyvavo tarptautiniame studentų dainų ir šokių festivalyje „Gaudeamus“, kuris šiais metais vyko Estijoje, Tartu mieste.

Pilnas įspūdžių festivalis prasidėjo Lietuvoje – su visais Lietuvos kolektyvais Vilniuje dirbome ir repetavome dvi dienas. Nusvilome nosis, gerai paprakaitavome, sustiprėjome fiziškai ir paruošėme gražų pasirodymą Joninių tema. Taip pat spėjome geriau pažinti Lietuvos kolektyvus vakaronės metu, stebėdami jų paruoštus trumpus, šmaikščius pasirodymus.

Birželio 21 – os dienos naktį visi Lietuvos kolektyvai išvažiavo į Estiją. Vingio šokėjai, muzikantai ir dainininkai Estijoje praleido tris dienas.

Didysis šeštadienio koncertas prasidėjo Lietuvos pasirodymu, toliau scenoje pasirodė Latvija ir Estija. Tačiau finalinį šokį šoko visos tautos kartu, atlikdamos kiekvienos tautos trumpą liaudies šokį. Vaizdas ir jausmas yra neapsakomas, kai pilnas stadionas studentų šoka drauge, jaučiant vieningumą ir meilę liaudies šokiui. Tai buvo įspūdinga ir įsimintina šventė.

Taigi, festivalio metu turėjome progą susipažinti ir pabendrauti su kitų šalių atstovais, pamatyti jų šokius, išgirsti jų dainas. Džiaugiamės, jog ir mes, puoselėdami lietuvių liaudies šokius, dainas, muziką, galėjome pristatyti Lietuvą kitoms tautoms.

Be oficialiosios dalies, buvo įdomu dalyvauti ir festivalio „užkulisiuose“. Patogiai miegojome ir skaniai valgėme, gal būt tik kai kurie vingio vyrai liko šiek tiek alkani. Oras taip pat pasitaikė puikus ir lijo tik paskutiniąją festivalio dieną. Turėjome ir progą pašokti diskotekoje po atviru dangumi kartu su visų šalių studentais. Taigi galime sakyti, jog prisiminimų liko tikrai labai daug.

Smagu būti tokios šventės dalimi ir prisidėti prie tautiškumo puoselėjimo.

Kiti įrašai